GM Kancelaria Adwokacka

 

 

 

Sławomir Mikołajewicz – adwokat, specjalizujący się w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz procesach karnych.

Obszar jego zainteresowań obejmuje również korporacyjne doradztwo prawne dla przedsiębiorstw, w tym podmiotów leczniczych z zakresu prawa medycznego, farmaceutycznego, wyrobów medycznych, suplementów diety oraz badań klinicznych (sporządzanie i prowadzenie negocjacji dotyczących umów o przeprowadzenie badania klinicznego).

Aktualnie zajmuje się również reprezentowaniem firm ubezpieczeniowych przed sądami o roszczenia wynikające z ubezpieczeń osobowych oraz majątkowych. W szczególności reprezentuje firmy ubezpieczeniowe w sądowych postępowaniach odszkodowawczych lub o zadośćuczynienie.

Doświadczenie w doradztwie prawnym dla podmiotów leczniczych, aptek oraz firm farmaceutycznych uzyskiwał pracując w renomowanych warszawskich kancelariach, gdzie obsługiwał przedsiębiorstwa farmaceutyczne o zasięgu globalnym.

Zainteresowania prawem karnym rozwijał już od czasów studiów, kiedy był jednym z członków Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w sekcji ds. osób tymczasowo aresztowanych. Następnie wiedzę karnistyczną rozszerzył w trakcie aplikacji adwokackiej podczas, której reprezentował klientów jako obrońca albo oskarżyciel posiłkowy w wielu procesach karnych.

W swojej praktyce reprezentował również lekarzy, personel medyczny oraz pacjentów w postępowaniach cywilnych i karnych – również w sprawach o „błędy w sztuce lekarskiej”.

Sławomir Mikołajewicz jest absolwentem prawa Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz odbył szkolenie w ramach aplikacji adwokackiej prowadzonej przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

 

 

Back to top